AktualnościPierwsze półrocze 2021 roku za nami. Przed nami Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu

Pierwsze półrocze 2021 roku za nami. Przed nami Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu. Nasi Klienci opublikowali  sprawozdania finansowe za pierwsze półrocze 2021. Gratulujemy Państwu wyników i życzymy dalszego, pomyślnego rozwoju. Ogromnie cieszą nas nagrody na rynku kapitałowym przyznane w marcu bieżącego roku, które przypadły naszemu Klientowi – Spółce UNIMOT S.A. i Jej Prezesowi. Spółka uzyskała  I Miejsce w Rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje z inwestorami”.  To najstarszy, prestiżowy ranking na rynku GPW. Nasza radość jest tym większa, iż nasza Kancelaria doradza Spółce w obszarze wypełniania obowiązków informacyjnych  od początku notowania jej akcji na rynku publicznym. Byliśmy jej  Autoryzowanym Doradcą na Rynku NewConnect i doradcą prawnym przy przejściu notowań na rynek główny GPW.  Gratulujemy też Panu Prezesowi Adamowi Sikorskiemu tytułu Prezesa Roku! Życzymy kolejnych sukcesów.

Kancelaria pozostaje w I Grupie Autoryzowanych Doradców po dorocznej ocenie GPW. W pierwszym półroczu 2021 r. pozyskaliśmy nowych Klientów, którzy dokonali kolejnych emisji akcji i w najbliższym czasie planują przeniesienie ich notowań z rynku NewConnect na rynek główny. Część z nich prowadzi wysoce innowacyjny przedmiot działania.

Przed nami ważny Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu. Wielu z naszych Klientów posiada ten status. Znamy specyfikę tych spółek i bardzo dobrą ocenę ich rodzinnego charakteru przez rynek. W segmencie Spółek Rodzinnych na rynku głównym GPW znajduje się 178 Emitentów. Pośród spółek rodzinnych znajdujących się w tym segmencie doradzaliśmy w procesie upublicznienia takich jak: Labo Print S.A., Talex S.A., Unimot S.A., Atrem S.A. Kryterium przynależności spółki do segmentu Firm Rodzinnych notowanych na rynku głównym GPW jest, by osoba, która założyła spółkę bądź  przejęła firmę wraz z jej krewnymi i zstępnymi posiadali  25 % głosów na Walnym Zgromadzeniu akcjonariuszy. Wielu z nich wybrało tą drogę, także jako możliwość dokonania sukcesji. Doradzaliśmy  w wielu takich procesach także dla spółek z rynku NewConnect. To bardzo ważny dla Kancelarii obszar działania. Problematyka prowadzenia biznesu przez firmy rodzinne jest mi osobiście szczególnie bliska jako Certyfikowanemu Mentorowi przy Fundacji Firm Rodzinnych.

Załączam Państwu także link do naszego Biuletynu, który został wydany w ramach naszej sieci Kancelarii Iuris Link. Po pandemicznym, jedynie zdalnym kontakcie, udało nam się wreszcie spotkać i wymienić poglądy na Zgromadzeniu, które w tym półroczu odbyło się pod Poznaniem.

Z pozdrowieniami

Mariola Więckowska

Partner Zarządzający – radca prawny